Na nový dresink

1. července 2017 v 12:39 | Skládanka |  Blog
I přes své současné mládí jsem už lecčím prošla. Zhruba na začátku puberty mě poměrně hodně ovlivnilo třeba blogování. Z dnešního pohledu se nedá říci, že bych jako blogerka v té době byla kvalitní, ba dokonce, ať už jsem si tehdy myslela cokoli, jsem byla běžnou odpadní blogerkou, která skončila někde v propadlišti dějin.


Svému tehdejšímu způsobu psaní se pravděpodobně ještě budu věnovat v nějakém budoucím článku, a při dnešním vzpomínání bych se ráda trochu věnovala své prehistorické grafické tvorbě. Důkazy bychom ještě někde v hlubinách internetu našli, ale příliš se stydím, než abych se zde pochlubila. Na svou obhajobu, jestli tedy musím své za sebe nezodpovědné mladičké já vůbec obhajovat, bych nejprve ráda řekla, že to tehdy dělal skoro každý, tedy alespoň v mé blogové bublině.

Byl jednou jeden slavný grafický blog (ač je již zhruba 6 let neaktivní, je poměrně hojně navštěvovaný, a to mi zpětně nepřijde, že by byl až tak fantastický), který mi byl inspirací. Inspirována tímto inspirujícím blogem jsem si do našeho rodinného počítače stáhla první grafický program, ve kterém jsem si sama začala vytvářet vzhledy pro svůj první blog tvořené stylem vzít fotku oblíbené celebrity, oříznout ji, nepřemýšlet u toho, nějak nabarvit pozadí, hodit tam nějaký ten brush, popisek, mít hotovo a nastavit na blog.

Plynul čas a já nacházela další podobné grafické blogy, u kterých jsem čerpala další inspiraci. Vlastně se i z mého blogu stal částečně blog grafický, jediný rozdíl proti těm, které jsem se snažila napodobit, tedy kromě kvality tvorby (dnes mi nepřipadá, že by to byla tvorba obzvlášť kvalitní, ale oproti tomu, co člověk tvořil tehdy, to byl opravdový zázrak), byl v tom, že o má díla nikdo neměl zájem.

Nevíte, kolik já vytvořila dessů, desingů, designů, dresingů, dresinků, layoutů či layů, aniž by k něčemu vůbec sloužily. A kolik fotek celebrit bylo zneužito při tvorbě všech blendů, wallpaperů, avatarů, kolorizací nebo třeba retušů. Nespočítám to ani já sama, ale vzpomínám si, že jsem u toho trávila hodiny a hodiny a že jsem za jeden den v upirátěném Photoshopu vytvořila (a následně zveřejnila) třeba tři pochybné grafické práce.

Samozřejmě jsem si tato svá veledíla řádně podepsala, a celý svět jsem v článku žádala, aby, jestliže bude tu nádheru šířit, neopomněl má autorská práva, když to tak dělaly i ty lepší grafické blogy. Dnes si skoro říkám, že by mě těšilo, kdybych na tom podepsána nebyla. Ale ono se to vlastně stejně nešířilo. I členové blogové komunity totiž, třebaže jsou schopni zveřejnit leccos, poznají úplný grafický odpad (obzvlášť vidí-li cizí dílo a mají-li možnost mezi sebou porovnávat různé autory).

Měla jsem tedy grafický blog, o který nebyl zájem. Jak jsem rostla, má tvorba byla čím dál tím lepší. Nebyla dobrá, ale člověk by musel být opravdový ignorant, aby se nezlepšil v něčem, čemu věnuje tolik času. Stále to nemělo nápad a, jak už bylo řečeno, to stále nebylo dobré, ale minimálně jsem se trochu naučila používat grafické editory. Z toho pak, alespoň do určité míry, těžím dodnes, a, když z nějakých důvodů grafický editor otevřu, alespoň už nemusím zjišťovat, co se stane, když zmáčknu nějaké tlačítko, a mohu se tedy soustředit na jiné věci.

Blogovat jsem přestala asi před pěti lety. V červnu r. 2017 jsem se k blogování, již plna zkušeností z předchozích blogů (ať se tomu, co jsem byla schopna pod svým pravým jménem publikovat, budu smát jakkoli, ono mi to něco dalo), vrátila, a myslím, že kdybych to, co dělám teď, viděla třeba právě 5 let zpátky, myslela bych si, že je to vlastně docela dobrý blog. Asi už se nikdy nepokusím udělat si grafický blog, což je, doufám, jen dobře.

Tento článek vznikl proto, že jsem v pátek nastavila nový vzhled namísto toho prvního, provizorního. Při jeho tvorbě jsem se snažila přemýšlet a, byť se nejedná o nic neotřelého, myslím, že je to daleko kvalitnější než libovolné dílo z jednoho mého dávného grafického blogu. Zábavnou tvorbou nového vzhledu jsem zabila zhruba tři večery, vymýšlela jsem totiž to, jaké mě vystihující obrázky mám na pozadí nakreslit. Ale vy si snad nemyslíte, že by vzhled osobního blogu měl vystihnout autora, jeho život, jeho sny a jeho preference?


Obr. 1: bez vize, vzhled první.


Obr. 2: bez vize, vzhled druhý - ten, o kterém píšu.


Obr. 3, obr. 4: tematické avatary (jeden s maskotem, jeden se "mnou"). Doteď nevím přesně, k čemu to je dobré, ale dřív jsem toho hodně vytvořila.

Na tento blog jsem ještě nepsala žádný článek, ve kterém bych se jako autorka představila, ani jsem si ještě nevyplnila profil, a vlastně bych ráda byla anonymní, protože blog.cz je vlastně docela trapná platforma z dob dávnověku, a to obzvlášť víte-li, že nepotřebujete vodit za ručičku, neboť byste hravě zvládli správu vlastní webové stránky, ale, budete-li hledat nejrůznější souvislosti, dozvíte se toho o mně opravdu hodně, víc, než bych sama přiznala. Abych případné čtenáře k další analýze své osobnosti (z čisté zvědavosti, stejně jako v běžném životě opravdu chci vědět, jak na své okolí působím) motivovala, mohu říci, že třeba usmívající se sluníčko v rohu je tam proto, že chci ukázat svou hravost a dětinskost.

Tak snad se nebudu za 10 let za svou dnešní práci, tedy za tento dess neboli desing... chtěla jsem říci dresink, stydět!
 


Komentáře

1 ana | Web | 6. července 2017 v 19:37 | Reagovat

Postupem času se zlepšuje každý ve všem :)

2 Eliss | Web | 6. července 2017 v 19:40 | Reagovat

Nový design se mi moc líbí, a myslím že nikdo neměl blogové začátky úplně jednoduché, ale zavzpomínala jsi moc hezky :)

3 Skládanka | Web | 6. července 2017 v 23:58 | Reagovat

[1]: To každopádně. Jak jsem řekla už v článku - musel by být obzvlášť velký ignorant, aby se mu to nepovedlo.

[2]: Děkuji. Asi by i u mě ale byl sakra velký rozdíl, kdybych začala o něco později, a ne v nějakých jedenácti letech, kdy jsem měla rozhodně méně rozumu, než je na blogování potřeba. :D

4 Čerf | E-mail | Web | 7. července 2017 v 7:56 | Reagovat

Málokdo se nad svými blogovými začátky nepousměje :-). No a nový vzhled vypadá slušně, byť pro mě vzhled blogu není určující.

5 Kory | Web | 7. července 2017 v 12:42 | Reagovat

je to tu pěkný.

6 NaTyy | E-mail | Web | 7. července 2017 v 13:05 | Reagovat

Design je krásný :) začátky jsou vždycky těžké :D také si ted na svém blogu musím poupravovat ty moje veledíla z předchozích let :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Všechno zde publikované je mým dílem, není-li řečeno jinak.

Ikona blogu