Vize 2180

13. června 2017 v 19:10 | Skládanka |  Blog
Vize? Toto slovo nyní například užívá spousta stran celého politického spektra, které si chtějí stanovit, jak bude Česká republika vypadat roku 2030, roku 2035, roku 2040, roku 2180 a tak dále. Za jejich vizí se skrývají líbivé myšlenky, které se do značné míry dotýkají nikoli roku 2035, ale roku 2017, jelikož za 18 let nepochybně spousta současných problémů pomine, a naopak se přirozeně vyskytnou úskalí nová. Je dobré stanovit si, kam chceme směřovat, ale není možné vidět skoro 1 generaci dopředu, obzvláště ve dnešní rychlé, proměnlivé době. A já? Proč mluvím vůbec o vizi?


Zakládám nový blog a mohu k vizi říci snad jen jediné - nemám ji. Právě proto také tento blog nese název bez vize. Po letech vizí, že si udělám skvělý blog, že se odpoutám od svého prvního, špatného blogu, jsem se najednou, náhodou zrovna v období zkoušek, maturit či nejtěžších školních písemek, rozhodla, že si založím blog a že využiju strašnou, leč jednoduchou platformu blog.cz, na které má moje blogování své dávné kořeny.

Začalo to takto: z neznámých příčin jsem se dostala na skvělou stránku blog.cz, přihlásila jsem se do svého blogového dinosaura, sepsala jsem článek na téma minulého týdne, a začalo ve mně hlodat to, že bych si mohla založit nový blog. Inu, založila jsem. A když se tak stalo, otevřela jsem grafický editor, a rozhodla jsem se, že chci, aby z mého blogu vyzařoval optimismus, například jsem chtěla vytvořit vzhled, ve kterém budou figurovat schematické mráčky na šedém pozadí a nápis bez vize, což je vlastně tak trochu protimluv. Taková byla má vize.

Začala jsem tedy na této vizi pracovat, pohrávala jsem si s nepříliš ladnými křivkami a jejich tečnami ve všech možných bodech, až to začalo tak trochu připomínat nějaké náhodné zvíře. V závislosti na čase pak křivky začínaly připomínat to, co připomínají i nyní. A tak se zrodila tato liška. Nebo snad veverka? Nebo něco úplně jiného? Stalo se. Zvíře existovalo, i otevřela jsem další úžasný grafický editor, tedy GIMP, ve kterém jsem tento vzhled blogu, šitý horkou jehlou, rychle dokončila, a při tomto dokončování jsem si uvědomila, že mezi maskotem GIMPu a maskotem mým je určitá nezáměrná podobnost. Ale člověk asi má tendenci napodobovat, co už zná.

Založila jsem si nový blog. Mám vizi, že na novém blogu budu procvičovat psaní, abych s ním v budoucnu měla menší problémy než teď. Líbilo by se mi, kdyby můj blog stál za to. Teď tvrdím, že se toho pokusím dosáhnout. Jak to bude reálně, to se uvidí.

Co jsem chtěla říct? Vše může být, a pravděpodobně také bude, jinak, než jak si to plánujeme. Ale to už asi víte sami, z vlastní zkušenosti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Všechno zde publikované je mým dílem, není-li řečeno jinak.

Ikona blogu